Wydawca treści Wydawca treści

Edukacja leśna

W ślad za utworzeniem LKP „Lasy Beskidu Sądeckiego" zwiększył się wyraźnie zakres działalności edukacyjnej prowadzonej przez Nadleśnictwo Piwniczna. W tym celu powołano specjalne stanowisko ds. edukacji w LKP.

W ramach tej działalności organizowane są pogadanki w szkołach, zajęcia na ścieżkach edukacyjnych, warsztaty z rozpoznawania drzew i krzewów, obserwacje i zimowe liczenia ptaków, rozpoznawanie tropów i śladów zwierząt na „białej stopie", zajęcia terenowe z harcerzami. Co roku leśnicy włączają się także w akcje „Święto Drzewa", „Dzień Ziemi", „Sprzątanie Świata" organizując przy okazji konkursy i wystawy. W Ośrodku Edukacji Leśnej, który mieści się w zabytkowej leśniczówce w Roztoce Ryterskiej uczestnicy zajęć mogą obejrzeć filmy przyrodnicze, prezentacje multimedialne, zobaczyć salę wystawową z eksponatami zwierząt Beskidu Sądeckiego oraz wybrać się z leśnikiem na wycieczkę do lasu. Po zajęciach można skorzystać z ogniska na placu biwakowym przy leśniczówce.

Ponadto Nadleśnictwo Piwniczna współpracuje z wieloma organizacjami ekologicznymi, przyrodniczymi czy turystycznymi, organizując sympozja, konferencje, szkolenia czy obozy ornitologiczne. 

Leśnicy z Nadleśnictwa Piwniczna i Nawojowa oraz Leśnego Zakładu Doświadczalnego w Krynicy serdecznie zapraszają wszystkich chętnych do odwiedzania LKP „Lasy Beskidu Sądeckiego" i do korzystania z przygotowanej oferty edukacyjnej.