Wydawca treści Wydawca treści

Edukacja leśna

Edukacja przyrodniczo-leśna to z pewnością jeden z najważniejszych priorytetów Lasów Państwowych. Działalność edukacyjna ma na celu podniesienie świadomości wśród społeczeństwa na temat roli drewna w życiu człowieka, prowadzenia przez leśników zrównoważonej gospodarki leśnej czy ochrony przyrody.

W ramach tej działalności organizowane są pogadanki w szkołach, zajęcia na ścieżkach edukacyjnych, warsztaty z rozpoznawania drzew i krzewów, obserwacje i zimowe liczenia ptaków, rozpoznawanie tropów i śladów zwierząt na „białej stopie", zajęcia terenowe z harcerzami. Co roku leśnicy włączają się także w akcje „Święto Drzewa", „Dzień Ziemi", „Sprzątanie Świata" organizując przy okazji konkursy i wystawy. W Ośrodku Edukacji Leśnej, który mieści się w zabytkowej leśniczówce w Roztoce Ryterskiej, uczestnicy zajęć mogą obejrzeć filmy przyrodnicze, prezentacje multimedialne, zobaczyć salę wystawową z eksponatami zwierząt Beskidu Sądeckiego oraz wybrać się z leśnikiem na wycieczkę do lasu. Po zajęciach można skorzystać z ogniska na placu biwakowym przy leśniczówce.

Ponadto Nadleśnictwo Piwniczna współpracuje z wieloma organizacjami ekologicznymi, przyrodniczymi czy turystycznymi, organizując sympozja, konferencje, szkolenia czy obozy ornitologiczne. Co roku gościmy w terenie słuchaczy studiów podyplomowych Wydziału Leśnego UR w Krakowie z zakresu edukacji leśnej oraz ochrony przyrody.

Zapraszamy do skorzystania z leśnych zajęć.

Osoba zajmująca się edukacją leśną - Krzysztof Tomasiak

Kontakt: 664 934 840, e-mail: krzysztof.tomasiak@krakow.lasy.gov.pl